Premiile Concursului de poezie patriotică “Sub Crucea Sfântului Martir Brâncoveanu” din cadrul Forumului National Cultural “Brancoveniana”, 2021

Urmare a evaluării lucrărilor trimise pentru concursul de poezie patriotică “Sub Crucea Sfântului Martir Brâncoveanu”, din cadrul Forumului Cultural Naţional Brâncoveniana – 14 august 2021, Potlogi, au fost acordate următoarele premii:

 

1.Trofeul „Brâncoveniana”

VASILE  TOMA –  Bucureşti

2.Premiul I – acordat de Arhiepiscopia Târgovişte

DIMITRIE-SORIN  PANĂ  – Titu

3.Premiul II – acordat de Complexul Naţional Muzeal „Curtea Domnească”

IONICA BANDRABUR  – Slănic-Moldova, Jud. Bacău

4.Premiul III – acordat de Societatea Scriitorilor Târgovişteni

FLORENTINA  CHIFU – Bucureşti

5.Premiul special – acordat de Revista „Litere” şi Editura „Bibliotheca” Târgovişte

TATIANA  SCURTU  – Hărman, Jud. Braşov

6.Premiul special – acordat de Revista „Eroica”

DANIEL  MIHU – Ploieşti

7.Premiul special – acordat de Revista „Casa Noastră”

ADRIAN  ARTENE – Bucureşti

8.Premiul special – acordat de Revista „Arena Literară” / Editura „Betta”

VASILICA  ILIE  – Bucureşti

9.Premiul special „Ştefan Neagu” acordat de Primăria Comunei Potlogi

LAURENŢIU CRISTIAN  GHERASE  – Galaţi

10.Premiul special – acordat de Liceul Tehnologic „Grigore Năstase” din Tărtăşeşti

EDUARD-DORIN  ENE  – Bucureşti

11.Premiul special – acordat de revistele  „Regal Literar” & „Timpul”

LIMONA  RUSU – Suceava

12.Premiul special – acordat de Revista „Climate Literare”

CORNELIU ZEANA – Bucureşti

13.Premiul special – acordat de Uniunea Ziariştilor Profesionişti din România

MIHELA-MARIA  DINDELEGAN – Oradea

14.Premiul special – acordat de Cenaclul Cultural „George Coandă” din Potlogi

CALIOPI-ALINA  DINU – Alexandria

15.Premiul Special – acordat de Revista „Impact”

ISSABELA  COTELIN – Bucureşti

16.Premiul Special  „Reverberatii brancovene” – acordat de preşedintele juriului

VICTORIA-MARIA  PRIPON – Buzău

17.Menţiunea I – INGRID  COZMA

18.Menţiunea II – MAGDA  HĂRĂBOR – Brasov

19.Menţiunea III – ANDREEA  CRISTEA

20.Menţiunea IV – NADIA  URIAN- Uriu, Bistrita-Nasaud

21.Menţiunea V –  TEODORA  JURMA

 

Juriu

Preşedinte de onoare  – George Coandă    
Preşedinte –  Marian Ilie

Membrii

Constantin Voicu
George D. Piteş
Aureliu Goci
Vilia Banţa

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.